وب‌سایت ابتدایی چیست؟

  • 10 می 19
  • 1664 بازدید
  • برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: 0 میانگین: 0]

در یک از سایت‌های خارج در مورد وب‌سایت ابتدایی مطلبی دیدم و به تحقیق پرداختم که به این نتیجه رسیدم قبل از اینکه به فکر راه‌اندازی یک سایت باشیم و به سایت فروشگاهی، شرکتی و شخصی و… فکر کنیم باید بدانیم در مورد چه سایتی صحبت می‌کنیم.

سایت‌های پیچیده یا سایت‌های ابتدایی؟

سایت ابتدایی یک سایت است که در آن هر صفحه سایت به‌صورت ساده از چندین صفحه متصل‌به‌هم تشکیل می‌شود. درون هرکدام از این صفحات می‌توان متن، تصویر، فایل صوتی یا فایل تصویری قرار داد. پس از ایجاد صفحات اینترنتی باید این صفحات به هم متصل شوند. اتصال صفحات به یکدیگر را به اصلاح لینک می‌گویند. اگر یک صفحه از یک وب‌سایت به یک صفحه دیگر از همان وب‌سایت متصل شود، به آن لینک داخلی گفته می‌شود و اگر به یک صفحه از وب‌سایتی دیگر لینک دهد به آن لینک خارجی گفته می‌شود.

در اینجا مفهوم سایت وجود دارد ولی باید گفت این سایت چندین صفحه ساده هستند که با استفاده از کدهای ساده HTML و دارای CSS برای استایل دهی به همدیگر به‌صورت ثابت به هم وصل هستند. در اینجا بحث سایت‌های ثابت نیست و می‌توانید مقاله ” انواع سایت ” را نیز مطالعه نمایید تا بیشتر متوجه شوید. سایت‌های ابتدایی سایت‌های ساده و طرح‌های ساده‌ای هستند که در زمان‌های قبل که دانش برنامه‌نویسی و طراحی سایت پیشرفت نکرده بود به‌وفور دیده می‌شدند. الآن این را می‌پرسیم که صفحه سایت در دسترس نیست یا صفحه شمارش معکوس افتتاح سایت جزء دسته  سایت ابتدایی هستند یا خیر؟

مفهوم یک سایت با لینک دهی و پیوند همراه است. بله مطمئناً این نوع سایت‌ها ابتدایی هستند. ملاک اتصال صفحات یا به سیستم دیگر نیست یا به هر سایت ساده‌ای بگویم ابتدایی است.

اشکان کیانی

اشکان کیانی

8 سال شد که من یک طراح و توسعه دهنده صفحات وب (Front-End) هستم. زمان سریع می گذرد و من به همان سرعت به دنبال برنامه نویسی و علایقم هستم. آموزش خصوصی طراحی سایت، مشاوره قرارداد ها، طراحی UI و UX سایت، سئو و بهینه سازی از تخصص های من است.

پاسخ دهید.

دیدگاه‌های این نوشته

هنوز پاسخی ارسال نشده است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

هنوز هیچ مطلب مرتبطی برای این قسمت نشر داده نشده است.

دوره‌های آموزشی

متاسفانه برای این دسته هنوز مطلب نشر داده نشده است.