طراحی سایت برای افراد عادی امکان پذیر است یا خیر؟

  • 5 آوریل 19
  • 1597 بازدید
  • برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
    [کل: 2 میانگین: 5]

طراحی سایت بسیار آسان است. این جمله اصلاً اغراق‌آمیز نیست. یک واقعیت است. وقتی بیرون از یک تخصص و آموزش هستید و یک حرفه را نمی‌دانید ذهنیت شما به طبع دور و غیرواقعی است. طراحی سایت دارای دسته‌بندی‌های زیادی است و شما نباید فکر کنید می‌توانید یک‌شبه وارد این حرف شوید مخصوصاً با کمترین زحمت. کمترین زحمت یعنی شما نباید فکر کنید می‌توانید این کار را به‌عنوان یک کار ثانویه و شغل چهارم و… در نظر بگیرید.

افراد عادی منظورم این است که شما امروز فردی با تحصیلات 100 درصد غیر مرتبط و فقط با دانش متوسط کامپیوتری تصمیم دارید وارد حوزه وب شوید. نیت شما ممکن است :

  • طراحی سایت برای خودتان
  • کسب درآمد از طراحی سایت
  • علاقه‌مندی
  • علمی و پژوهشی و شرایط تحصیلی

هر نیتی دارید به‌هرحال احساس می‌کنید باید وارد این عرصه شوید وگرنه الآن مشغول کار دیگری بودید. احساس خیلی خوبی دارم که شما دارید به این سمت می‌آید چون در آن موفقیت مالی، موفقیت کاری و جایگاهی و… می‌بینم. کمترین حس خوبی که این کار به شما می‌دهد این است شما به علاقه خود توجه کردید. یک نفر موسیقی‌دان، یک نفر عکاس و یک نفر دیگر مثل شما نیز طراح سایت خواهد شد.

آماده شوید شما یک طراح سایت خواهید شد

به این فکر کنید که در یک محیط کار آرامی مشغول نوشتن کدها هستید و دور از هر تنشی با کدها یک اثر هنری خلق می‌کنید و یک جورچین را تکمیل می‌کنید و بابت آن کسب درآمد دارید. کسب درآمد از دانش و اطلاعات خود یک حس بسیار خوب دارد که باید آن را مزه کنید. شما دارای نمونه کار آنلاینی خواهید شد که در سراسر دنیا می‌توان به‌راحتی آن را دید.

طراحی سایت بسیار آسان است. طراحی سایت برای فردی که دارای هدف و زمان برای رسیدن به موقعیت کاری و کسب درآمد به‌واسطه توانایی و تخصص خود است امکان پذیر است.

شرایط اولیه برای طراح سایت شدن

اگر می‌خواهید طراحی سایت را شروع کنید باید ابتدا به شرایط خود نگاهی بکنید و از خود سؤالاتی بپرسید. ابتدا باید بدانید هدفتان چیست. ماهیت هدفی شما خیلی مهم است. اگر قصد فقط یک وب‌سایت برای خودتان باسلیقه شخصی دارید ورود به طراحی سایت کار بسیار اشتباهی است. دادن هزینه به شرکت‌های ارائه دهند خدمات طراحی وب‌سایت بسیار به‌صرفه‌تر است. طراحی سایت نیاز به زمان دارد تا آموزش ببینید تجربه کسب کنید و مهارت‌های خود را گسترش دهید. امروزه می‌شنوم که خانم‌ها در این حوزه نمی‌توانند ورود پیدا کنند. برای این پاسخ مقاله ” طراحی سایت برای خانم ” را مطالعه کنید. سطح تحصیلات مطمئن تأثیرگذار است ولی مهم‌تر زبان انگلیسی است که در کمترین حالت بتوانید یک جستجو انگلیسی انجام داده و جواب را مطالعه کنید.

اصلاً نترسید که آیا انتخاب شغل طراحی سایت درست است یا خیر و درآمد دارد یا نه. بدون شغل یک حرفه و تخصص با سطح کلاسی بالاست و سطح درآمدی شما فقط به دانش و توانایی‌های شما وابسته است. و شما در چه جایگاه و موقعیت کاری قرار دارید.

مثلاً شما می‌توانید یک برنامه‌نویس با سطح (عادی، متوسط، حرفه‌ای) در جایگاه ( کارمند، مدیر، سرپرست و…) با عنوان شغلی (اپراتور، گرافیست وب، توسعه‌دهنده وب، طراح وب، برنامه‌نویس زبان PHP، برنامه‌نویس NET. و…) باشید و هرکدام از این‌ها دارای درآمد مختلفی هستند حال این درآمد را در ضریبی شامل تجربه کاری، اخلاق و انضباط کاری و راندمان فردی و… خود ضرب کنید.

اشکان کیانی

اشکان کیانی

8 سال شد که من یک طراح و توسعه دهنده صفحات وب (Front-End) هستم. زمان سریع می گذرد و من به همان سرعت به دنبال برنامه نویسی و علایقم هستم. آموزش خصوصی طراحی سایت، مشاوره قرارداد ها، طراحی UI و UX سایت، سئو و بهینه سازی از تخصص های من است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

هنوز هیچ مطلب مرتبطی برای این قسمت نشر داده نشده است.

دوره‌های آموزشی

متاسفانه برای این دسته هنوز مطلب نشر داده نشده است.